Vítejte v Lisabonu

Lisabon je unikátní a nádherné město a to nejenom v rámci Portugalska, jehož je hlavním městem, ale také celé Evropy. Vždyť se také jedná o nejzápadnějším hlavní město na evropské pevnině. Dál už se nacházejí pouze nekonečné vody Atlantiku. Téměř tři miliony obyvatel, kteří zde žijí, si možná ani neuvědomují jak unikátní jejich město je. Ono se stačí kouknout na nějaký panoramatický obrázek a bude vám připadat tu, že se díváte na San Francisko, tu zase Rio De Janeiro a nebo dokonce Paříž. Lisabon má trochu z každého tohoto města a mnoha dalších. Je z něj totiž cítit opravdová světovost a rozlehlost dřívějších Portugalských zámořských panství.

Stejně jako středověcí mořeplavci, objevitelé si možná budete připadat i vy. Můžete zde nalézt nejenom spoustu nových netušených zákoutí, ale i vůní a chutí. V Lisabonu si zkrátka přijde na své opravdu každý. Od milovníků kultury a historie, která se zde pěstuje již 3.200 let až po sportovní fanoušky, kteří si můžou zajít třeba na utkání Benficy Lisabon na pětihvězdičkový stadion Estádio da Luz. I lenoši a milovníci sluníčka nemusí zoufat, spousta all inclusive hotelů je doslova na dosah.

Lisabon je úžasné město, jedno z nejhezčích na světě. Z toho důvodu vznikl i tento cestovatelský web. Chceme vás s Lisabonem seznámit a přitom vám dát spoustu užitečných rad a tipů až se sem třeba i vy rozhodnete vydat na dovolenou!

Jedna odpověď

  1. Chantalle. 5. června 2011 v 19:30 #

    Amo lisabon y Madrid x)

Okomentovat článek

TOPlist