Santo Condestável

Santo Condestável (v překladu Svatý Constable) označuje dvě různé věci. V první řadě se jedná o obec nebo chcete-li městskou část Lisabonu s rozlohou 1.01 km² a 17 553 obyvateli. Jedná se přitom o poměrně novou čtvrť vzniklou rozdělením Santa Isabel roku 1959. Tato část se nachází cca 2 kilometry na západ od historického jádra města.

Druhý význam Santo Condestável označuje kostel Nejsvětějšího Constabla tamtéž, který je jednou z dominant této městské části a nachází se ve čtvrti Campo de Ourique.

Kostel byl postavený v novogotickém stylu na počest D. Constable Nuno Alvares Pereira (1360 – 1431), také známého jako Svatý Nuno de Santa Maria, což byl velmi významný portugalský generál, který se později obrátil na víru a stal se za své skutky svatým. Kostel navrhl portugalský architekt Vasco Regaleira a slavnostní otevření se konalo 14. srpna 1951.

Kostel má jednoduché linie s dvěma věžemi u hlavního vchodu. Nejedná se tedy o nejstarší nebo nejzdobnější kostel, ale určitě patří k těm nejelegantnějším.

 

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist