Náměstí do Duque De Saldanha

Náměstí do Duque De Saldanha nepatří mezi ty nejznámější v Lisabonu. A onu upřímně ani moc zajímavé není. Jedná se o kruhové náměstí se spoustou zeleně ze kterého ale vedou dvě velmi důležité ulice a to Avenue da República po které se dostanete například k Aréně Campo Pequeno a ta druhá je Avenue Fontes Pereir de Melo, která vás zavede až na důležité náměstí Marquês de Pombal, které už bez nadsázky patří mezi ty nejdůležitější v Lisabonu.

Náměstí do Duque De Saldanha je tak především důležitým dopravním uzlem, který chtě nechtě budete muset při důkladnějším prozkoumávání Lisabonu navštívit. I když je náměstí poměrně rušné a funguje jako kruhový objezd i křižovatka dohromady tak nezoufejte. Kolem se nachází spousta obchodů včetně obrovského Atria Saldanha. Nechybí stanice metra ani menší autobusové nádraží.

Náměstí do Duque De Saldanha si drží poměrně moderní ráz a tak se není čemu divit, že když se zde koná nějaká akce, tak je spojená především s kreativitou nebo něčím novým. Konala se zde například Cow Parade o čemž se můžete přesvědčit také z obrázků u tohoto článku.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist